Кінець “Проєкту Венера” Жака Фреско

Дослідження занепаду організації “Проєкт Венера” та її різкого відходу від основних ідей і пропозицій Жака Фреско, що просувалися десятиліттями, у поєднанні з неефективним управлінням і незначними або відсутніми результатами вкупі з тотальною закритістю.

Але не все втрачено. І перший крок до виходу з цього застою і втрачених надій – зрозуміти, як йдуть справи насправді. Читайте гугл документ (поки що автопереклад) цілком або пройдіться всією гілкою меню “Розділи” (англ/ру) на цьому сайті.

Дякую!
Прямий зв’язок з автором: sluzko.com

Починайте зі знайомства – хто я/ми такі, і чому можемо про це всім вам розповісти на правах експертів у галузі.

На нашому найбільшому каналі 1,5 мільйона підписників

Багато хто мене і нашу команду знає за нашими ютуб каналами “Жак Фреско і Проєкт Венера”, найбільший з яких налічує 1,5 мільйона підписників. Але мало хто знає, що до того, як професійно зайнятися каналом, він перші 8 років був практично тільки хостингом для перекладених відео, без підключеної монетизації, зібравши 420 тис. підписників. Ми зайнялися професійно каналом вже після того, як Проєкт Венера нам фактично заборонив займатися всім іншим після низки казусів і внутрішніх переворотів.

Сам я – юрист і підприємець із Києва, маю великий досвід у веденні бізнесу, мав 2 офіси в різних містах, займаючись будівництвом, дизайном, 3д-візуалізацією та оздобленням стін, також мав невеликий інтернет-магазин музичних інструментів, до цього ще мав авторський курс із гри на гітарі, невеличку музичну студію, а з 2020 року перейшов працювати ексклюзивно за напрямом, згорнувши всю колишню діяльність. Зараз проживаю у Великій Британії.

Отже.

2014 рік… Усього за 3 роки нашої діяльності, після низки участі у фестивалях, власних заходах, показів фільму “Рай чи забуття” на вулицях, кав’ярнях та фестивалях, створення мережі з понад 60 осередків по містах у 5-6 країнах (де регулярно збиралось у середньому 5-7 осіб), виступів на телебаченні, подання презентацій різним групам та навіть партіям, та безлічі дрібних акцій на місцях, представлення в університетах, створення фахового ком’юніті й команди, і багато чого іншого – ми змогли особисто знайти й вийти на інвесторів, що були повністю зацікавлені в даному проєкті, вони навіть 2 рази літали, до тоді ще до живого Жака Фреско. Ми вже тоді мали команду і успіхів більше, ніж увесь інший рух Проекту Венера разом узятий.

Наступні 3 роки наша команда і я особисто вів перемовини і планували все це зусилля, як те, що справді буде реалізовано, залучаючи архітектурні бюро і цілий штат експертів у борд, багато з них мали свої сторінки у Вікіпедії. За інших обставин, 10 років тому у нас могло б почати будуватися місто-університет з елементами того, що пропонував Жак Фреско. Усього за 30-35 хвилин від крайньої станції метро в Києві.

Було заявлено від колишнього члена борду директорів Проєкту Венера, Стена Айзіна, що це була найреальніша і найперспективніша можливість побудувати ціле смарт-містечко за всю історію Проєкту Венера (див. главу “Перший директор”).

Я був одним із перших, хто створив рух Проєкту Венера на просторі колишніх країн СНД, і весь цей час обіймав керівну “лідерську” позицію. Не кожен міг потрапити до нас, у нас були хороші фільтри, ми зібрали приголомшливу команду, багатьох людей і їхні вміння практично сформували самі, і ми робили нашу справу професійно, самовіддано, дотримуючись оригінального курсу, працюючи на результат, даючи інтерв’ю і працюючи з дуже впливовим колом людей.

Ми були офіційними представниками “Проєкту Венера” до недавнього часу.

У нас є відео (див. вище) “Проєктування майбутнього” – Жак Фреско і Роксана Медоуз про нашу організацію, де Жак і Роксана називають нас офіційними представниками Проєкту Венера – вони так ще нікого ніколи не називали, і не назвуть більше. У мене є підписана книжка “Все найкраще, що не купиш за гроші” (Жака Фреско, яку ми переклали) з подякою від Жака і Роксани за внесок у розвиток людства – таку саму, з побажаннями від тоді ще живого Жака Фреско, ми відправили кільком лідерам країн, зокрема Нурсултану Назарбаєву через його доньку – тоді президенту Казахстану (а за кілька років відбулося Експо з будівлею, що дуже нагадує архітектуру Жака Фреско).

Наукова орієнтованість, боротьба за репутацію

У якийсь момент ми активно працювали з університетами, і завдяки нам лекції Жака Фреско були включені в освітню програму в Казахстані (загальнодержавне тестування 9-го класу) і РФ (в програму політехнічного інституту), це крім десятків дипломних робіт та рефератів на тему, у нас у команді був ректор і декан кращого університету Казахстану, ми провели телеміст із Жаком Фреско на 1700 осіб у Київському Політехнічному Інституті за підтримки самого інституту, проводячи прем’єру фільму “Вибір за нами”, до створення якого також доклали руку учасники нашої команди.

1700 людей дивилися пряме включення з Жаком Фреско в Київському Політехнічному Інституті, 2015р.

Згодом, ключові люди з нашої команди відкрили свої напрямки у сфері научпопа, боротьби з мракобіссям, розуміння логіки і логічних помилок, були зайняті в дослідницьких інститутах, як наукові співробітники, відкрили екозахисні організації, обіймали посади в уряді, організовували свої тематичні заходи і клуби, громадські організації. Ключові партнери – громадські активісти та венчурні інвестори, які працюють у сфері IT, що збирають наразі впливові конференції для політичних і бізнесових кіл у Європі, організували клуб обміну досвідом у будівництві смарт-міст, куди входять наявні компанії та міста в усьому світі, а також проєкти, що тільки-но плануються. Ми все так само плануємо будівництво смарт-міста, і вплив на порядок денний у дослідженнях, розвитку смарт-міст, експериментів із соціальним устроєм усередині них. І я б з радістю займався саме цим, а не запеклою боротьбою за саме право продовжувати працювати в цьому напрямку.

Боротьба з шахраями

Окремою товстенькою книжкою стоїть наша боротьба за репутацію Жака Фреско та Проєкту Венера, за викриття грошових пірамід, шахраїв, еко-сел, політичних партій, крипто-бізнесменів, псевдо-дослідницьких інститутів і будівельників міст, охочих привласнити ім’я та роздобути увагу нашої широкої аудиторії.

Одвічні проблеми з організацією “Проєкт Венера”

Незважаючи на величезні успіхи – нас ніхто за цей час не спонсорував, ми обходилися своїми коштами, добровільними внесками і доходом зі звичайної реклами ютуб. Нас також не вдалося підкупити або викупити наші ресурси, а Проєкт Венера не виділяв нам жодних коштів. При цьому ми перенаправляли всі потоки донатів і перспективні контакти — організації “Проєкт Венера”, вірячи в те, що вони знайдуть цьому найкраще застосування.

З історії взаємодії з Проєктом Венера – ми отримували не заохочення, а дедалі більше обмеження нашої діяльності. Я регулярно, приблизно 1 раз на 1-2 роки, роблю пропозицію для Роксани Медоуз, пропонуючи варіанти розвитку, реформування організації з нашого досвіду, і проєкти, на які треба звернути увагу, роблю аналіз їхньої ситуації, і пропоную цим зайнятися безпосередньо, і загалом-то підходив завжди до цього ґрунтовно, але кожного разу отримував відмову, і це більше схоже на божевілля, повторювати одне й те саме без результатів, але я не втрачав надії.

Останньою такою пропозицією, коли наш канал підходив до 1 мільйона передплатників, у мене начебто навіть вийшло донести до Роксани необхідність опублікувати лекції Жака Фреско у відкритий доступ, використати наш досвід у просуванні, і в тому, як саме розвинути професійну команду, використовуючи робочі хаби в дешевих країнах (3 людей у нас уже тоді знаходились у Туреччині, і ми випробували цей варіант), – я дав всі потрібні цифри, розрахунки, був готовий узяти особисту відповідальність за втілення планів і навіть продати все своє майно та переїхати із сім’єю поближче.

Роксана надихнулася, але тут на сцені з’явився Нейт Дінвідді! Я до цього думав про нього, як про другорядну людину, залишену на підмогу Роксані, яка працює з архівом і живе на території дослідницького центру Проєкту Венера, але у відповідь на мою презентацію Роксані я отримав від нього гнівне рев’ю зі звинуваченнями на мою адресу в моїх підступних планах, підбурюючи їхню команду в боротьбі за владу! …Виявляється, все набагато гірше, ніж я міг собі уявити. А розкриватися все почало тільки зараз.

Євген Слюзко (я)
у дослідницькому центрі Проєкту Венера

На перетині 2022-2023 я прожив 2 тижні в дослідницькому центрі Проєкту Венера, де Нейт Дінвідді і Роксана Медоуз намагалися донести до мене новий курс Проєкту Венера і те, на чому вони все це вибудовують. Увесь 2023 рік я провів у переговорах із Проєктом Венера, роблячи великі презентації того, з якими ризиками вони зіткнуться, намагаючись повернути це в раціональне русло. Я тоді не знав, що було заховано під поверхнею, і марно намагався щось змінити логікою і фактами, аналізом і великими презентаціями, і як видно марно.

Читайте далі інші розділи про самі плани, розбір публічних заяв і низку маловідомих фактів.

Читайте далі (ру)