Чому не вийшов фільм про Жака Фреско, “Людина завтрашнього дня”, Натанаеля Дінвідді?

Одним із ключових членів ради директорів організації “Проєкт Венера” наразі є Натанаель Дінвідді, який отримав свою посаду ще у 2018 році. Ви знали про це? Він займався дослідженням біографії Жака Фреско, а також мав змогу поглиблено попрацювати з архівами Проєкту Венера, перебираючи та структуруючи їх упродовж років.

Кульмінацією його роботи мав стати документальний фільм “Людина завтрашнього дня”, що розповідає про життя Жака Фреско, – однак, з якоїсь причини ми так і не побачили фільм. З чого б це?

Натанаель Дінвідді
(Nathanael Dinwiddie)

Якось я блукав інтернетом, і натрапив на згадку про цей фільм. Мене вкрай зацікавила сама концепція. Адже про Жака я чув тільки від нього самого, а поглянути на його життя через призму інших людей було б куди цікавіше. Я почав шукати: – коли цей фільм був задуманий? – і коли приблизно він вийде? Знайти потрібні посилання мені допоміг голова організації “Проєктування Майбутнього”, Євген Слюзко.

Коли я зайшов на Facebook-сторінку фільму “Людина завтрашнього дня”, то виявив, що старт його виробництва почався ще 2013 року.

“Усе починалося з команди з двох осіб. Бюджетне виробництво передбачає використання дзеркальних камер Canon Mark III. Ділан Снайдер – мій асистент.”

На одній із перших фоток одразу ж упізнаю Нейта (він праворуч). Видно його ентузіазм перед початком захопливої справи – хотів би я опинитися на його місці. Натанаелю вдалося отримати грант і необхідні ресурси від університету Канзасу, Центру дослідження для студентів, Школи мистецтв і Факультету кіно на зйомку фільму, де він на той час навчався… Це написано в одному з постів Facebook сторінки.

Пропозиція про створення фільму “Людина завтрашнього дня” була з ентузіазмом схвалена. Центр досліджень для студентів, Школа мистецтв і факультет кіно та медіа Канзаського університету надали гранти та ресурси для початку виробництва.

Ресурси знайдено, виробництво розпочалося! Нижче фотографій зі сторінки. Кількість запрошених інтерв’юйованих більша за 24 особи: ті, хто якимось чином були пов’язані з Жаком Фреско.

У нашому 21-му інтерв’ю бере участь футурист-трансгуманіст Золтан Іштван. Золтан розповів про зв’язок Жака Фреско з трансгуманізмом. Золтан також балотується на пост губернатора Каліфорнії від Лібертаріанської партії.
У нашому 23-му інтерв’ю бере участь Джордж Ньюман. Джордж був знайомий із Жаком Фреско в 1960-х роках. Джордж став психологом і журналістом. Він написав книгу під назвою “Речі, які я знаю зараз, і які я хотів би знати тоді”. Джордж присвятив книжку Фреско й один із розділів – одній з ідей Фреско.
У нашому 23-му інтерв’ю бере участь Джордж Ньюман. Джордж був знайомий із Жаком Фреско в 1960-х роках. Джордж став психологом і журналістом. Він написав книгу під назвою “Речі, які я знаю зараз, і які я хотів би знати тоді”. Джордж присвятив книжку Фреско й один із розділів – одній з ідей Фреско.
У нашому 23-му інтерв’ю бере участь Джордж Ньюман. Джордж був знайомий із Жаком Фреско в 1960-х роках. Джордж став психологом і журналістом. Він написав книгу під назвою “Речі, які я знаю зараз, і які я хотів би знати тоді”. Джордж присвятив книжку Фреско й один із розділів – одній з ідей Фреско.
У нашому 24-му інтерв’ю знову бере участь Карл Гайслер на продовження попереднього. Карл почав відвідувати лекції Жака Фреско 1971 року, коли було засновано організацію Sociocyberneering. Карл був завзятим читачем книжок Фреско і не тільки. Якщо ви чули аудіозаписи класичних лекцій Фреско, то Карл найкраще впізнається за його теплим німецьким акцентом. Він виявився особливо добре обізнаним про пропозиції Фреско. І донині Карл залишається близьким другом Фреско.
У нашому дев’ятнадцятому інтерв’ю бере участь Даг Дрекслер. Довгі роки Даг працював гримером зі спецефектів у Голлівуді. Пізніше він перейшов у сферу CGI-ефектів і анімації для “Зоряного шляху”, “Беттлстар Галактика” та інших фільмів. У 2002-2006 роках Даг брав участь у створенні найперших CGI-рендерів проектів Жака Фреско. Сьогодні Даг продовжує працювати для кіно- і телеіндустрії.

Для фільму було створено сайт frescofuture.com, який зараз доступний тільки через Веб-архів.

На знімках видно Нейта: він виконує роль оператора і, можливо, інтерв’юера.

У нашому 22-му інтерв’ю бере участь Пет Маккорд. Пет – автор дитячої книжки “Кільця Венери”, дія якої відбувається у фресконіанському всесвіті.
Наше двадцяте інтерв’ю присвячене Лайонелу Рольфу. У дитинстві Лайонел відвідував уроки креслення в Науково-дослідній лабораторії Жака Фреско в Лос-Анджелесі в 1950-х роках. Лайонел – член сім’ї Менухін і став журналістом. За збігом обставин Лайонел пізніше познайомився з другом Фреско на все життя, Джеком Катраном, і оприлюднив їхнє спільне ставлення до книжки Фреско і Катрана “Чи є розумне життя на Землі?”. Стаття мала назву “Непопулярна наука” і була опублікована в газеті Los Angeles Reader. Пізніше Лайонел передрукував цю статтю у своїй книзі під назвою “Товстун зліва”
У нашому вісімнадцятому інтерв’ю бере участь Елай Катран. Елай – молодший брат друга всього життя Жака Фреско, Джека Катрана. Елай допомагав Фреско в розробці проєкту Trend Home в 1947 році. Елай залишається останнім другом Фреско з Брукліна

Ба більше, сторінка наповнена фотографіями поїздок ключовими місцями з життя Жака Фреско. Та я б із задоволенням глянув цей фільм!

Тюрми, в яких Фреско побував у дитинстві
Колись процвітаючий аеропорт Floyd Bennett Field був місцем, де 12-річний Фреско захопився неможливим подвигом людського польоту

Все ніби як складається більш ніж чудово. З огляду на скріншоти і, ймовірно, відзняті матеріали вже вимальовується фільм, який і був обіцяний. Однак, у 2015 році виходить пост, де йдеться про те, що режисера фільму, Натанаеля Дінвідді, залучили до іншого проекту, а робота над фільмом затримається ще на кілька місяців.

Оновлення: Всім, хто зацікавлений у перегляді “Людини завтрашнього дня”, приношу вибачення за затримку. Режисер цього фільму був залучений TVP для монтажу однієї з частин “The Choice Is Ours”, а потім був залучений TVP для іншого великого проєкту. Тому робота над “Людиною завтрашнього дня” затримається ще на кілька місяців. Однак завжди передбачалося, що “Людина завтрашнього дня” займе кілька років через фінансування та тривалий процес збору матеріалів з архівів для використання в фільмі.

Після, вийде ще деяка кількість постів, які відсилають на фільм до 2019 року. Деяка кількість реклам самого “Проекту Венера”… і тиша, до одного цікавого моменту…

Цим моментом став день, коли я дізнався про цю всю ситуацію. Я запропонував знайомому, який веде свій блог під назвою JacqueFrescoEducation про “Проект Венера”, опублікувати інформацію про це все, надавши матеріал і посилання. Не втримавшись від отриманої інформації, він 26 лютого 2024 року зробив пост на своєму сайті, описавши всю цю ситуацію для англомовної аудиторії. Тут же кимось було створено гілку з посиланням на цю статтю, на громадському Discord сервері, де є всі члени ради директорів організації “Проект Венера”, запустивши тим самим громадську дискусію.

ЗНИКЛІ ДЕРЖАВНІ ТА ПРИВАТНІ КОШТИ, ЗІРВАНІ СТРОКИ ТА МЕРТВІ ПРОЄКТИ: КІНОАФЕРА НАТАНАЕЛЯ ДІНВІДДІ “ЛЮДИНА ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ”

Безліч людей, хто підтримує Проект Венера, почали активно обговорювати ситуацію, що склалася. Також, я не втримався і зазначив Натанаеля Дінвідді, не чекаючи поки він знайде сам цю дискусію. За моїми спостереженнями Нейт часто сидить у мережі та деяку кількість разів спілкувався в чатах з інших тем.

Тільки, відповіді ми так і не отримали. Чому ж фільм, який було розпочато ще 2013 року, досі не зроблено? А вже на хвилиночку 2024 рік – тобто минуло 11 років. Невже за цей час не можна було знайти інших режисерів, відеомонтажерів або невелику кількість грошей, щось, щоб доробити фільм, виходячи з тих ресурсів, відзнятого матеріалу та іншого, що вже було зроблено. У крайньому випадку – публічно озвучити проблеми, з якими він зіткнувся, і попросити допомоги. Матеріали відзняті і є цілий архів. Витяг з брошури:

“Фільм міститиме більшу частину нещодавно організованих архівних матеріалів, які складаються з більш ніж 2000 аудіо- та відеозаписів, 2500 фотографічних зображень, 3500 дизайнерських візуалізацій, 300 фізичних моделей і сотень документів”

Після 5 років мовчання у Facebook блозі, несподівано для всіх з’являється серія постів, де йдеться про те, що вийде автобіографічне інтерв’ю з 7 частин з біографії Жака.

Жак Фреско народився 13 березня 1916 року, 108 років тому. На згадку про творчість Фреско 31 березня на Youtube-каналі Жака Фреско відбудеться прем’єра 7-годинного біографічного інтерв’ю, присвяченого його життю і творчості. Кожна додаткова частина буде викладатися кожного наступного дня до 6 квітня.

І справді, серія інтерв’ю вийшла на каналі Jacque Fresco на честь дня народження 13 березня. Тільки автобіографічним фільмом його не назвеш: це просто 7 частин інтерв’ю з Жаком де він одноосібно розповідає про своє життя. Як дивно, чому вони не опублікували їх раніше, а не через кілька місяців після гарячого обговорення в Discord. – От збіг!

Підбиваючи підсумок, ми бачимо, що Натанаель, взявши ресурси деякої кількості установ, зокрема й грант, почав роботу над фільмом, який не зміг закінчити за 11 років, при тому, що вже відзнятого матеріалу більш ніж достатньо.

І тут спливають питання. Чому Натаніель Дінвідді мовчить? Що буде з цим, безперечно, цінним, вже відзнятим матеріалом? І найголовніше – Де фільм?!

Я бачу просте і зрозуміле рішення: розповісти про проблему, чого не вистачає. Та за такий час я б сам вивчив відеомонтаж і змонтував усе в один фільм, або, можна було б дати доступ до серії інтерв’ю, а ентузіасти б знайшли цьому застосування. Це потрібно було зробити давним-давно – інтерес до Жака Фреско і його ідей помітно падає, а організація “Проєкт Венера”, та її директор, Натаніель Дінвідді, явно не працюють у цьому напрямі, щонайменше, від дня його призначення, у 2018 році.

PS: Я наполегливо шукав виправдання цьому. З усіма ж буває, ну не виходить щось доробити, і над проєктом працював не тільки Нейт, можливо він втратив інтерес. Тільки Коли я почав розбиратися в цьому, я зрозумів, що це далеко не єдиний проєкт, за який він взявся, і який не допрацював. Бюджет наступних проєктів уже куди більший за університетський грант.

You might also like