Досвід громадської організації “Проєктування майбутнього”

У нас вже є великий досвід організації та управління результативним рухом.

Якщо говорити про громадську організацію “Проєктування Майбутнього” – команда почала свою роботу в 2011 році, і на піку свого розвитку налічувала понад 60 груп по містах у більш ніж 8 країнах, і кожна група була досить децентралізована і мала свої власні ініціативи. Наше завдання полягало в тому, щоб об’єднати можливості та людей у команду, підтримувати, скеровувати і, звісно, подавати особистий приклад того, як треба діяти, а не просто щороку писати нові правила на ходу, як це робили в організації “Проєкт Венера”.

Усього за 3 роки діяльності було розгорнуто масштабну PR-кампанію, зібрано зусилля і проведено безліч офлайн- та онлайн-заходів різного рівня. Завдяки цьому нам вдалося знайти серйозних партнерів зі світу венчурного капіталу та IT, зацікавлених у розвитку розумних міст до рівня, описаного Жаком Фреско.

Ми завжди приділяли велику увагу репутації, роботі з офіційними установами, ЗМІ, критиці, налагодженню зв’язків на високому рівні, професіоналізму у створенні контенту, роботі з підписниками, просвітництву суспільства та багато чому іншому.

Ми не мали жодного фінансування, окрім власних коштів та добровільних пожертв. Брак фінансів і труднощі з “Проєктом Венера” у 2016 році, коли нові директори почали згортати рух, завадили нам перетворитися на професійну організацію з усією тією роботою, яку ми вже зробили.

Надалі ми зосередилися на перекладах, медіа, розвитку YouTube і онлайн-спільноти, а також на особистих контактах, щоб закласти основу для більших проєктів. У 2021 році ми налагодили співпрацю з кількома топовими студіями та дикторами, найняли до 5 людей на зарплату, ще кілька людей працювали на фрілансі, паралельно створили команду волонтерів та кілька незалежних груп. У цей час ми почали організовувати робочий хаб у Туреччині, який мав перерости у будівництво туристично-орієнтованого дослідницького центру, де члени команди могли б жити і працювати. Ми вже перевезли 3 людей до Туреччини.

Потім було вторгнення Росії в Україну. Це практично знищило наше джерело фінансування у вигляді доходів від нашого каналу YouTube, який на той час мав понад 1 мільйон підписників, а також нашу команду розкидало по всьому світу, вони стали біженцями, переїжджаючи до інших країн зі своїми сім’ями без нічого.

Ми теж намагалися адаптуватися до цих змін. Але ми не очікували, що кардинально зміниться сама програма The Venus Project. Рік тому мені (Євген Слюзко) вдалося пожити в дослідницькому центрі The Venus Project 2 тижні, і за цей час я дізнався про нову програму “Проєкту Венера” і помітив багато невідповідностей і проблем у сприйнятті та прийнятті рішень. Було сильне бажання з боку директорів приховати все це від своєї аудиторії і навіть від команди. І воно й досі залишається так, оскільки багатьом це не сподобається – але вони продовжують користуватися підтримкою людей, що все більше схоже на навмисне введення в оману.

Наприкінці 2023 року почали розкриватися нові подробиці, і все це було заховане за угодами про нерозголошення і таємно розроблялося у вузькому колі кількох людей, ґрунтуючись на вельми сумнівних твердженнях і поглядах. Саймон Мішо розкрив секретні деталі, і тепер ми можемо розповісти про них громадськості. Саме з цього почалося дослідження “Смерть ” Проєкту Венера” Жака Фреско”, яке ви можете прочитати на цьому сайті або в документі.

Тепер нам потрібно зрозуміти, що можна зробити в цій ситуації, щоб бодай частково зберегти репутацію оригінальних ідей і пропозицій Жака Фреско, а також чітко розмежувати оригінальний і новий “Проєкт Венера” та концепції ресурсо-орієнтованої економіки, бо вони використовують усі ті самі назви.

Це дуже відповідальний період. Ми об’єднаємо наявні та майбутні групи й організації для досягнення спільної мети.

You might also like